KONST / Litografier / Serigrafi 16602016
nr 1660 2016
Karl Gustaf KG Nilson
(f. 1942), Sverige
Serigrafi, Signerad, numrerad 96/100, daterad 1983, "Nocturn". Silkscreen, Silkscreen, bildmått: 50x80 cm, yttermått inklusive ram: 73x103 cm
Karl Gustaf KG Nilson, svensk målare född 1942.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 25 november 2024
kl 18:59:55
19/11 10:28:42
1.000 kr
25/11 18:54:55
Karl Gustaf KG Nilson
Läs mer om Karl Gustaf KG Nilson